Słowo od naszych duszpasterzy

Jeżeli szukasz doskonałego kościoła wypełnionego doskonałymi ludźmi to my nimi nie jesteśmy! Jeśli jednak chcesz być częścią grupy ludzi, która pragnie szczerze poznawać Boga dzięki Jezusowi Chrystusowi to być może Kościół Wolnych Chrześcijan jest miejscem dla Ciebie.

W naszej wspólnocie staramy się, by Słowo żywego Boga było powiązane z naszym codziennym życiem. Chcemy, aby to, czego dowiadujemy się o Bogu na różnych spotkaniach i wydarzeniach penetrowało nasze życie w domu, w sąsiedztwie, w pracy, na uczelni, gdziekolwiek jesteśmy.

Kościół Wolnych Chrześcijan to miejsce, gdzie możesz odkryć czym jest żywa, prawdziwa relacja z żywym Bogiem. Nie jesteśmy doskonałym kościołem ale przedstawimy Cię komuś, kto jest doskonały. Nie jesteśmy jedynym zbawiającym kościołem, ale wskażemy Ci tego, który jedynie zbawia – Jezusa Chrystusa. Dołącz do nas, jeśli masz pragnienie by Bóg zmienił Twoje życie tak, jak zmienia nasze.

w niedzielę …

… możesz spodziewać się ludzi z różnych środowisk i warstw społecznych. Wśród nich na pewno znajdziesz kogoś takiego jak Ty.

Nabożeństwo trwa zwykle nieco ponad godzinę. Muzycy prowadzą uczestników w piosenkach, których celem jest zwrócenie uwagi na wielkość i wyjątkowość Boga. To dla Niego, o Nim i na Jego chwałę chcemy wspólnie śpiewać.

Nierozerwalnym elementem nabożeństwa jest kazanie. Zwykle trwa około 25 minut i odnosi się do praktycznych, życiowych spraw każdego z nas.

Ostatnim elementem niedzielnego spotkania jest „Wieczerza Pańska” (Eucharystia). Każdy, kto przeżył nowe narodzenie z Bogiem ma przywilej spożywania odrobiny chleba i soku z winogron symbolizujących śmierć Chrystusa na krzyżu.

Terminy naszych nabożeństw oraz innych spotkań wspólnotowych znajdziesz w kalendarzu.